FAQ


Jesteś na stronie, na której znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez naszych użytkowników.
Jeśli wśród nich nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, zadaj je nam bezpośrednioPostaramy się jak najszybciej rozwiać Twoje wątpliwości.


1. Czy mogę dodać zapytanie bez rejestracji? / Czy mogę dodać zapytanie nie mając konta na Rentiv.com?
Nie. Założenie konta jest potrzebne, ponieważ jedynie na podstawie konkretnych informacji z Twojego konta nasz system może prawidłowo połączyć potrzeby Najemców z ofertami Wynajmujących. Jako profesjonalny portal ogłoszeniowy chcemy też uniknąć sytuacji, w której dodawane zapytania są niepełne lub przypadkowe.
2. Czy muszę podawać swoje dane kontaktowe?
Tak. Są one niezbędne, by zarezerwować nocleg lub skontaktować Wynajmującego z potencjalnym klientem w celu spotkania i poznania faktycznego stanu lokalu.
3. Kto widzi moje dane kontaktowe?
Nikt. Twoje dane kontaktowe są niewidoczne dla innych użytkowników aż do momentu rezerwacji noclegu lub umówienia spotkania z Najemcą/Wynajmującym. Dopiero wtedy Twoje dane kontaktowe zostają udostępnione, ale zawsze to Ty decydujesz, komu je udostępniasz i kto ma się z Tobą skontaktować.
4. Jakie Dane kontaktowe otrzyma Wynajmujący?
Wynajmujący otrzymuje jedynie Twój adres e-mail oraz numer telefonu.
5. Kiedy Wynajmujący otrzyma moje dane kontaktowe?
Wynajmujący otrzymuje Twoje dane dopiero po dokonaniu przez Ciebie rezerwacji lub umówieniu się na spotkaNie. Aby to zrobić, musisz wybrać jeden z przycisków (Rezerwacja/Umów spotkanie) na stronie oferty.
6. Czy Wynajmujący może też wysyłać zapytania ofertowe?
Tak. Wynajmujący może wysyłać zapytania ofertowe, ponieważ posiada on konto jednocześnie jako Najemca i Wynajmujący.
7. Czy wysyłanie zapytań jest bezpłatne?
Tak. Korzystanie z serwisu (w tym wysyłanie zapytań) jest bezpłatne tak dla Najemcy, jak i Wynajmującego. Płatne jest tylko odrębne funkcje i konto premium.
8. Czy w zapytaniu mogę przedstawić tylko jeden rodzaj lokum, które mnie interesuje?
Nie. Nasza platforma pozwala na stworzenie rozbudowanego zapytania, dzięki czemu za pomocą jednego zapytania możesz zasugerować kilka rodzajów lokum, którymi jesteś zainteresowany. Dzięki temu system znajdzie dla Ciebie wszystkie możliwe rodzaje nieruchomości, którymi jesteś zainteresowany, a Ty nie musisz wysyłać kilku zapytań.
9. Jak zostanę powiadomiony o nowych zapytaniach?
Wynajmujący posiadający aktywne konto na bieżąco otrzymują powiadomienia o nowych zapytaniach poprzez otrzymanie wiadomości mailowej. Mogą je też sprawdzić w Panelu Użytkownika w zakładce Wynajmujący -> Otrzymane Zapytania.
10. Czy Wynajmujący będzie otrzymywać wszystkie zapytania jakie zostaną wysłane na rentiv.com ?
Nie. Wynajmujący otrzymuje tylko te zapytania Najemców, które pasują do proponowanych przez niego obiektów.
11. Czy Wynajmujący może zmieniać złożoną ofertę (i w jakim zakresie)?
Tak. Wynajmujący może zmieniać treść złożonej oferty oraz jej cenę, aż do momentu wybrania oferty przez Najemcę lub do wygaśnięcia zapytania Najemcy.
12. Kiedy mogę dokonać rezerwacji lub umówić się na spotkanie?
Możesz tego dokonać podczas trwania składania ofert, a nawet po nim, ale jednak nie później niż do dnia daty rezerwacji podanej w zapytaniu.
13. Czy Najemca może zmieniać treść zapytania w trakcie jego trwania?
Nie. Najemca nie może zmieniać treści zapytania w trakcie jego trwania. Gdy jednak zapytanie nie zgadza się z jego aktualnymi potrzebami, może je usunąć i utworzyć nowe - poprawne.
14. Czy za każdym razem muszę tworzyć od nowa zapytanie ofertowe?
Jeśli chcesz wynająć podobne lokum do tego, o które złożyłeś już zapytanie, wystarczy, że w Panelu Użytkownika wybierzesz zakładkę Użytkownik - Moje zapytania i wybierzesz przycisk Kopiuj, a następnie zmienisz w nim tylko to, co potrzebujesz.
15. Czy każdy użytkownik może wystawić komentarz i ocenę Wynajmującemu?
Nie. Oceniać i wystawiać komentarze może tylko ten Najemca, który za pośrednictwem rentiv.com dokonał rezerwacji lokum lub umówił się z danym Wynajmującym na spotkaNie.